Collection: Powder

Shake away your hunger. With our yfood powders, you can customise your drinkable meals. Balanced, wholesome, and super tasty. With all the essential nutrients your body needs.
  • 1 shake. 1 meal.
  • Keeps you full for 3-5 hours
  • Balanced nutrient combination
  • Customisable portions
  • 12 meals for £2 each (price without discounts)
  • Regular price £29.99
    Regular price
    Regular price Sale price £29.99
    10 x 85 g
    Unit price £35.28  per  kg £2.99 per meal
    10 x 85 g
    Online exclusive
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.41 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price £23.99
    as one-time purchase
    Regular price £23.99 £20.39
    as subscription
    Regular price Sale price £23.99
    1 x 1 kg
    Unit price £22.42  per  kg £1.99 per meal
    1 x 1 kg